/ Usługi / Implanty zębów

Implanty zębów

Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu i wkręcany do kości. Zastępują utracone pojedyncze zęby, dzięki czemu nie trzeba szlifować sąsiednich zębów. Jest najbardziej fizjologicznym sposobem odbudowy protetycznej, dla pacjenta jest jak własny ząb.  

U pacjentów, którzy nie mają w ogóle zębów można za pomocą 2-4 implantów i dodatkowych elementów w protezie uzyskać bardzo stabilne i komfortowe jej osadzenie.

Ponieważ jest to element na stałe wszczepiany w nasze ciało powinien być najwyższej jakości!  

                W naszym gabinecie zabieg wykonywany jest przez doświadczonego chirurga szczękowo-twarzowego z wieloletnim doświadczeniem dr mjr Tomasza Piętkę. Doktor jest uznanym specjalistą, stale uczestniczy w krajowych i zagranicznych szkoleniach, gdzie podnosi swoje kwalifikacje. Jest także autorem wielu specjalistycznych publikacji.

Ponieważ komfort i zadowolenie naszych Pacjentów jest dla nas najważniejsze w razie nie przyjęcia się implantu kolejny zbieg robimy bezpłatnie!


Leczenie implantologiczne przebiega dwuetapowo.

  • Leczenie chirurgiczne.

Polega na wprowadzeniu śruby do kości. Zabieg  jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Po zabiegu implant jest przykrywany dziąsłem i zaszywany.  Po ok 2 tygodniach usuwamy szwy. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i zasinienie, które ustępuje po kilku dniach. Tak zabezpieczony implant pozostawiamy na okres 3-6 miesięcy, w trakcie których śruba zespala się z kością. Zapewni to bardzo silne połączenie z kością, które może być nawet większe niż w przypadku zębów naturalnych!

  • Leczenie protetyczne

Po odpowiednim czasie odsłaniamy implant i odbudowujemy widoczną w jamie ustnej część zęba czyli koronę.

Po tak przeprowadzonym zabiegu  możemy cieszyć się nowymi zębami nawet przez 25 lat! Tak wynika z badań klinicznych oceniających stabilność implantów zębowych. Komfort i estetyka tego rozwiązania nie daje się porównać z żadną alternatywną metodą uzupełniania braków zębowych.

 

Czy każdy może mieć implanty?

Zdecydowanie tak!

Nawet jeśli zęby zostały utracone dawno i doszło do znacznego zaniku kości, dzięki nowy technikom możliwe jest wszczepienie implantu  u każdego pacjenta.