komfort leczenia
Licencja na bajki
Kochamy swoja pracę i dlatego szanujemy pracę innych! Bajki które puszczamy w gabinecie aby umilić czas naszym pacjentom pochodzą z legalnego źródła. Dodatkowo co roku od czasu powstania gabinetu wykupujemy parasol licencyjny, który pozawala nam legalnie odtwarzać zakupione pozycje.
Znieczulenie komputerowe
Przed podaniem znieczulenia lekarz smaruje dziąsło w okolicy leczonych zębów galaretką znieczulającą, która zmniejsza przykre doznania związane z podaniem znieczulenia. Samo znieczulenie możemy podać przy pomocy sterowanej elektronicznie karpuli, która dozuje bardzo wolno ilość podawanego środka znieczulającego. Dzięki temu uczucie rozpierania dziąsła jest praktycznie nieodczuwalne.
Jeśli podejrzewasz że dla Twojego dziecka znieczulenie będzie dużym wyzwaniem zaplanuj wizytę z podtlenkiem azotu. Oszczędzicie sobie wielu nerwów i przykrości.
Sterylizacja
Prawidłowe procedury sterylizacji to mój konik. Wyprzedzamy w tym względzie obowiązujące przepisy żeby najlepiej chronić naszych pacjentów. Codziennie przed rozpoczęciem pracy zaczynamy od testu Bowie-dick, który sprawdza szczelność autoklawu w którym sterylizujemy narzędzia.
Każdy pakiet diagnostyczny, zestawy wierteł i inne narzędzia pakowane są w osobne torebki do sterylizacji i oznaczane indywidualna naklejką która potwierdza przeprowadzenie procesu sterylizacji. Naklejki te wklejamy do dokumentacji zbiorczej gabinetu.
Raz w tygodniu przeprowadzamy test biologiczny skuteczności procesu sterylizacji.
Każdy cykl autoklawu jest sprawdzany pod kątem skuteczności poprzez użycie bardzo czułego testu, którego wynik także jest dokumentowany.
Dla każdego pacjenta mamy sterylną końcówkę do turbiny, kątnicy i dmuchawki i są one sterylizowane po każdym pacjencie a proces jest udokumentowany. Wszystkie narzędzia są pakowane oddzielnie i tak przechowywane.
Aparat do RTG
Odpowiednia diagnostyka to podstawa dobrego leczenia. Dlatego oprócz badania stanu uzębienia i jamy ustnej pacjenta często wykonujemy zdjęcia rentgenowskie. Najczęściej w pierwszej kolejności kierujemy dziecko na badanie pantomograficzne. To zdjęcie przeglądowe, które pokazuje nam zarys sytuacji. Wykonujemy je w placówkach, które współpracują z radiologami opisującymi zdjęcia, dzięki temu możemy wychwycić nie tylko problemy zębów ale także wcześnie reagować na niepokojące zmiany w obrębie zatok, kości, stawów a nawet tkanek miękkich. Na takim zdjęciu widzimy też czy dziecko posiada zawiązki wszystkich zębów stałych, a ich ustawienie może mówić o rokowaniu prawidłowego wyrzynania się zębów. Pozwala to na wczesne wykrycie i potencjalną interwencję zanim pojawią się poważniejsze kłopoty.
Jeśli w badaniu pantomograficznym coś nas zaniepokoi pogłębiamy diagnostykę o małe zdjęcia zębowe, kóre wykonujemy na miejscu lub kierujemy pacjenta na tomografię komputerową, która pozwala oglądać wszystkie stuktury w trójwymiarze.
Zdjęcia wykonywane w naszym gabinecie są bardzo przyjazne dla dzieci. Aparat wygląda jak większa lustrzanka i nie wzbudza niepokoju dziecka. Czujnik, który odczytuje badanie, to niewielka prostokątna płytka o obłych kształtach, której wielkość dopasowana jest do małych buziek naszych pacjentów.
Pantomogram i zdjęcia zębowe to bardzo niskie dawki promieniowania, porównywalne z promieniowaniem tła które towarzyszy nam każdego dnia życia na ziemi. Tomografia stożkowa to znacznie zmniejszona dawka promieni w porównaniu do tradycyjnego badania tk ale ciągle na tyle duża, że wykonujemy ją tylko w wybranych, ściśle określonych przypadkach. Dawka promieniowania porównywalna jest do około miesiąca życia w Polsce i jest to w dalszym ciągu niska dawka promieniowania.
Wyciski cyfrowe
Nowością w naszym gabinecie jest możliwość wykonania wycisku cyfrowego. Zamiast plastikowej łyżki i masy wyciskowej używamy małego aparatu robiącego tysiące zdjęć, które następnie składane są do trójwymiarowego modelu, który możemy przesłać do technika lub wykorzystać do pełnej diagnostyki ortodontycznej pacjenta.
Pacjenci nie muszą znosić dyskomfortu związanego z masą wyciskową, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na odruch wymiotny. Technik w pracowni drukuje model i na jego podstawie wykonuje aparat ortodontyczny dla naszych milusińskich.
W trakcie pobierania skanu dziecko czuje w buzi lekki podmuch powietrza i słyszy melodyjkę towarzyszącą skanowaniu. W trakcie zabiegu można w dowolnym momencie zrobić przerwę na przełknięcie śliny czy chwilę odpoczynku. To szczególnie ważne w przypadku małych pacjentów.