Gaz rozweselający

Podtlenek azotu, zwany też gazem rozweselającym, to bardzo bezpieczna i nieinwazyjna metoda radzenia sobie z lękiem i stresem u pacjentów stomatologicznych.

Leczenie w podtlenku jest szczególnie polecane dla wrażliwych dzieci, które nie miały przeprowadzanego leczenia stomatologicznego. Jeśli podejrzewacie Państwo, że leczenie może być trudnym doświadczeniem dla Waszego dziecka warto rozważyć taką możliwość. Dzięki temu wizyta u dentysty może stać się miłym i wręcz z niecierpliwością oczekiwanym wydarzeniem.
Jeśli podejrzewają Państwo, że wizyta może być trudnym doświadczeniem dla dziecka proponujemy od razu wprowadzenie gazu rozweselającego. Dziecko, które się zraziło, nie będzie współpracować nawet w sedacji.


Na pierwszej wizycie dziecko wybiera sobie zapach maseczki, a lekarz dobiera odpowiedni jej rozmiar. Zadaniem rodziców jest oswojenie małego pacjenta z maseczką w warunkach domowych, tak by na kolejnej wizycie możliwe było podłączenie maseczki do aparatu podającego gaz. Wieloletnie doświadczenia nauczyły nas, że brak wcześniejszego przygotowania skutkuje niepowodzeniem i zrażeniem się dziecka do leczenia.

Sedacja zaczyna się od założenia zapachowej maseczki na nos, przez którą pacjent oddycha w trakcie trwania całego zabiegu. Wdychanie mieszaniny N2O z czystym tlenem daje uczucie miłego rozluźnienia i lekkiego oszołomienia. Dzięki działaniu gazu pacjent przestaje odczuwać lęk i strach.

Ponadto gaz ma niewielkie działanie znieczulające, dlatego małe zabiegi jak czyszczenie kamienia, piaskowanie czy niewielkie wypełnienia możemy wykonywać bez podawania znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent nie traci przytomności, cały czas pozostaje w kontakcie z lekarzem i personelem. W kilka minut po zakończeniu zabiegu wraca się do pełnej sprawności. Pacjenci dorośli po 30 minutach mogą już prowadzić samochód.

Tylko 4 % populacji jest obojętna na działanie podtlenku azotu!

Zapraszamy też dorosłych! Podtlenek bardzo dobrze sprawdza się u dorosłych pacjentów przy trudnych zabiegach chirurgicznych. W połączeniu z tradycyjnym znieczuleniem daje niesamowite poczucie komfortu przy nielubianych przez pacjentów ekstrakcjach.